flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд як орган судової влади, судова система України

 

Дієва система правосуддя є необхідною основою правової держави. Незалежність судової влади життєво необхідна для всього українського суспільства і кожного окремого громадянина нашої держави як інструмент захисту загальнолюдських цінностей - свободи людини, її життя, честі та гідності.

Судова влада є незалежною, втручання будь-яких державних органів, посадових осіб в її діяльність є неприпустимим. При вирішенні справ судді керуються внутрішнім переконанням, обґрунтовуючи відповідне рішення доказами поданими сторонами у справі. Адже суддя́ - людина, яка чинить суд, судить, тобто висловлює свою думку щодо тих чи інших вчинків людей.

Рогатинський районний суд Івано-Франківської області відноситься до судів загальної юрисдикції. Він розташований в м. Рогатині, вул. Галицька, 40Івано-Франківської області.  

Рогатинський районний суд Івано-Франківської області здійснює правосуддя шляхом розгляду і вирішення цивільних, кримінальних, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.

Незаперечними принципами роботи працівників суду були і є висока відповідальність за результати своєї діяльності, за торжество закону, а професійна майстерність і особисті якості – об’єктивність і принциповість - завжди служили основою для виконання службового обов’язку.

Робота суддів дуже важка та відповідальна. Адже до суду надходять різноманітні матеріали – позовні заяви, кримінальні справи, скарги. Вони знаходять правильну відповідь у складних питаннях та при вирішенні долі  людини крапку у справі ставить саме суддя.

Допомагає їм у цій доволі нелегкій місії апарат суду: секретарі суду, помічники суддів, секретарі судових засідань, консультант становлять один, добре сформований колектив. Перед кожним з них стоїть завдання бути високим професіоналом: чесним, сумлінним і принциповим. Саме від діяльності судової системи значною мірою залежить ефективне функціонування всього державного механізму.

Відрадно, що у ставленні суспільства до судової гілки влади відбуваються суттєві позитивні зміни. І головна з них – зростання довіри людей до судової системи. Незаперечні аргументи є найкращим тому доказом.

По-перше – це тенденція до постійного збільшення кількості звернень громадян до судів, що є свідченням утвердження в суспільстві думки про те, що суд - це найефективніший спосіб захисту Права.

По-друге, незначна питома вага оскаржуваних судових рішень судів, що становить лише  незначний відсоток.

По-третє, незважаючи на значне навантаження та складні умови, в яких працюють судді, ними забезпечується якісний розгляд переважної більшості справ у розумні строки.

Отже, українське суспільство дедалі більше усвідомлює надзвичайну важливість суду. І навіть збільшення останнім часом звернень громадян до суду свідчить про те, що зростає правова культура людей, а також їх віра у те, що суд ухвалить справедливе рішення. 

Високий фаховий рівень суддів, відданість своїй професії, принциповість і чесність сприяють розбудові демократичного громадянського суспільства в Україні, реалізації верховенства права на теренах нашого краю.

Організаційне забезпечення роботи суду здійснює його апарат, який складається з помічників суддів, секретарів судових засідань, секретарів суду, спеціаліста з інформаційних технологій, консультанта, судового розпорядника.  Колектив очолюють керівник апарату суду Ковальчук С.І. та заступник керівника апарату суду  Іваськевич Х.П.

У країні триває реформа судової системи, в рамках якої відбулися істотні зміни.

Так, запроваджено автоматизовану систему розподілу справ між суддями на підставі випадкового вибору (вона працює також і у нашому суді: коли заява потрапляє до суду, то комп’ютерна програма сама вибирає, хто із суддів безпосередньо розглядатиме ту чи іншу справу); запроваджено призначення суддів на основі анонімного тестування, що дає змогу уникнути корупції та є значним кроком на шляху забезпечення незалежного від будь-якого впливу, відкритого, ефективного та доступного правосуддя в демократичній державі.      

Система електронного документообігу «Діловодство суду» дозволяє значно підвищити ефективність виконання адміністративними судами своїх функцій.

Прийнято Закон України «Про судовий збір», що визначає порядок стягування судового збору по всій території України. Він написаний у такий спосіб, що, насамперед, зберігає пільги, які існували в декреті «Про державне мито» для соціально незахищеної категорії громадян. Головним стержнем у цьому Законі є те, що всі кошти судового збору тепер використовуватимуться на зміцнення матеріальної та технічної бази судів України, а також оплату комунальних послуг.

На виконання пп.8 п.1 Прикінцевих положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» з 01.01.2011р. в усіх місцевих загальних судах України почала функціонувати електронна система документообігу.

Працівників суду як користувачів Системи та рівень доступу кожного визначені на підставі наказу керівника апарату суду, шляхом затвердження посадових інструкцій.

Основними завданнями канцелярії суду є: дотримання загальних правил ведення судового діловодства в суді та порядку роботи з документами з моменту їх надходження чи створення в суді до відправлення або

передавання в архів, звернення до виконання судових рішень; здійснення роботи з документального забезпечення роботи суду; здійснення роботи щодо обліку документообігу суду; здійснення роботи з обліку звернень громадян та юридичних осіб; здійснення прийому громадян; забезпечення статистично-аналітичної роботи суду; забезпечення зберігання речових доказів.

Щодня канцелярією суду забезпечується прийняття та реєстрація документів в автоматизованій системі Д-3, що подаються до Рогатинського районного суду Івано-Франківської області.

Можна до позитиву віднести і те, що абсолютна більшість судових рішень, які приймаються судами, є законними, обгрунтованими, в більшості випадків сторони, які звертаються до судів, не оскаржують судові рішення до апеляційного чи касаційного суду.

Судова гілка влади є одним із каменів фундаменту правової держави. Сьогодні суди мають стати засобом надійного захисту прав і свобод людини, і саме тому такого важливого значення набувають морально-етичні якості кожного працівника суду.

Ми переконані, що суддівський корпус та апарат Рогатинського районного суду завжди залишатиметься вірним складеній присязі, гідно виконуватиме свої високі обов’язки в ім’я законності, справедливості, гуманізму, захисту прав і свобод людини.

 

Керівник апарату 

Рогатинського районного суду                                        С.І.Ковальчук